Nejpodrobnější stránka která Vám vysvětlí vše co potřebujete vědět o IVF.
Chtěla bych Vám v tomto příspěvku názorně  a prakticky vysvětlit co vás vlastně čeká na IVF,tak jak jsem to zažila já v praxi
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "1608"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Ahoj je mi 21let a příteli 23 a už 2 roky se snažíme o potmka, nyní mi lékaž doporučil umělé oplodnění, ale nevím zdy mi to pojiš´tovna zaplatí i když nejsme manželé. Poradí mi někdo?? Na pojišťovně mi řekli, že neví a doktor taky ne ... Můj e-mail je stafetka016@centrum.cz

Budu ráda za každou radu ... Děkuji
V České republice se odhaduje, že každý šestý pár v plodném věku má vážné problémy s početím dítěte. Podle lékařů mužům ročně ubývají dvě procenta spermií."Navíc se tyto problémy budou dál zhoršovat. Dokonce se uvažuje, že během příštích dvaceti let se může počet dvojic se sníženou plodností až zdvojnásobit. V takovém případě by pomoc odborníků potřeboval již téměř každý třetí pár,"

Důvodů ke zhoršování plodnosti je několik. Na prvním místě stojí špatné životní prostředí a styl života s přemírou stresu a odkládání mateřství do pozdějšího věku, především z důvodu budování kariéry. Jestliže ženy v roce 1991 měly první dítě v průměru ve svých 21 letech, v roce 2002 to bylo v průměru ve 27 letech a nyní je to ještě ve vyšším věku. Přitom čím je žena starší, tím rizika stoupají.Potíže u obou pohlaví"Příčina neplodnosti je rovnoměrně rozdělena mezi oba partnery," Ve 40 procentech případů bývá za neplodnost odpovědná žena, v dalších 40 procentech muž. Dvacet procent příčin zůstává nevyjasněno.Všechny typy neplodnosti mohou být léčeny. Techniky asistované reprodukce umožňují vyřešit potíže s plodností i u mužů, jejichž semeno neobsahuje dostatek kvalitních spermií,za posledních 50 let klesl počet spermií u mužů na polovinu.

"Je to důsledek nezdravého životního prostředí," Ročně mužům ubývají zhruba dvě procenta spermií. "Neznamená to ale, že za 25 let muži budou totálně neplodní. Příroda si vždycky pomůže."Ročně 2500 novorozencůRočně se v ČR narodí umělým oplodněním asi 2500 dětí, což jsou tři procenta z celkového počtu narozených dětí. Umělým oplodněním dětí se zabývá 24 center, která ročně navštíví několik desítek tisíc párů, z nichž přibližně 10 000 párů podstoupí léčbu. Ze zdravotního pojištění jsou ženě od 22 do 39 let hrazeny tři cykly oplodnění.Naděje, že porodí dítě, je 85 procent. Od čtyřicítky výš se nedoporučuje umělé oplodnění, protože výrazně stoupá počet rizik jak pro matku, tak i dítě. Některým párům ale pomáhá i speciální lék Puregon, který žena užívá do doby, než vajíčko dozraje.
kocka
V České republice se nyní rodí sedm až deset procent dětí po nějaké léčbě neplodnosti. Z 90 000 dětí, které ročně přijdou na svět, je počato metodami asistované reprodukce 9000. 3tisíce z nich jsou ze zkumavky, ostatní byly počaty například po inseminaci či léčebné podpoře dozrávání vajíček."Za posledních dvacet let celosvětově klesla plodnost žen. Ve vyspělých zemích dokonce nestačí ani pokrýt prostou reprodukci obyvatel," ženy v současné době mají první dítě ve 27 letech, což je o šest let déle než před deseti lety.Je to dáno životním stylem a upřednostněním kariéry před mateřstvím. Tím, že rodí starší ženy, zvyšuje se tlak na léčbu neplodnosti. Ta je v České republice na velmi vysoké úrovni.

15 procent neplodných párů

Za neplodnost se považuje stav, kdy u páru při pravidelném pohlavním styku nedojde do jednoho či dvou let k otěhotnění."Stoupá počet neplodných mužů, ač dříve tomu bylo naopak," na vině je doba, přemíra stresu, ale i různé chemické látky, které jsou všude kolem nás.Zdravotní pojišťovny hradí neplodným ženám do 40 let tři cykly umělého oplodnění. Ve srovnání s Evropou se však u nás pořád rodí umělým oplodněním málo dětí.
kocka
V Česku se ročně provádí podle dostupných údajů zhruba 900 cyklů mimotělního oplodnění na jeden milión obyvatel. To je srovnatelný počet s Nizozemskem či Francií, ale jen polovina ve srovnání se skandinávskými zeměmi.

Nejčastější faktory ovlivňující neplodnostNeplodnost u žen je často způsobena neprůchodností vejcovodů, bývá také důsledkem patologického abnormálního výskytu děložní sliznice na jiných místech, například na pobřišnici či vaječních. Někdy se z vaječníku obtížně uvolňují vajíčka. Jindy jde o genetické či imunologické vlivy. U mužů bývá příčinou neplodnosti malý počet nebo pomalost spermií.Mezi nejdůležitější faktory ovlivňující ženskou neplodnost patří i věk. Ženy v posledních letech odkládají první těhotenství do pozdějšího věku. Optimum plodnosti však spadá do období mezi 20. a 30. rokem, pak se naděje na otěhotnění snižuje. Po 35. roce dokonce prudce klesá.

Česká centra asistované reprodukce patří k evropské špičceV ČR je 24 center asistované reprodukce. Jednoduší případy mohou úspěšně vyléčit i praktičtí gynekologové. V současnosti neexistují odpovídající statistická data. Zákon předpokládá vznik centrálního registru asistované reprodukce od ledna 2007.Podle předsedy Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu Radima Uzla patří česká centra asistované reprodukce k evropské špičce. I když některým ženám lékaři stále nedokážou pomoci, rozvoj vědy na tomto poli je ohromný. Odhaduje se, že na celém světě se narodily díky asistenci již dva milióny dětí.
kocka
Slečny,ženy budoucí matky pokud by jste měly jakýkoliv dotaz ohledně umělého těhotenství ptejte

se nejsem jediná,která tím to prošla rádi dáme jakoukoliv pomoc i radu Věra

Ps:pokud se nechcete ptát zde vpravo je můj email
kocka

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (8893 | 34%)
Ne (8583 | 33%)
KDYŽ DĚTI NEDĚLAJÍ NIC,
DĚLAJÍ NEPLECHU.
H.Fielding
Jsme rádi,že jste Nás přišli navštívit.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one