Milé maminky celou dobu co byl Pavlík maličký a Kačenka taky,jsem si říkala co ta Jaruška  blázní- na co má plán,absolutně jsem to nechápala-mi jsme šly s Kačenkou kam jsme chtěly, kdy jsme chtěly a když jsme nechtěly tak jsme nechtěly.
Narodily se kluci a ejhle pochopila jsem,že udělat si plán je docela dobré.............................
-----------------------------------------------------------------------------------

Věra plán který jsem dodržovala první rok 
     Ráno jsem zásadně vstávala o půl hodiny dřív než kluci,dala jsem si krásnou raní sprchu a vychutnávala klid.
      Jakmile se vzbudilo jedno dítě hned jsem budila i druhé  kojila jsem je vždy spolu.
       Pokud jsme  neměli  žádné běhání po lékařích,tak jsem ráno využívala k tomu abych uklidila a uvařila (ráno Vám to ještě půjde po polední začínají ubývat síly a večer je  z člověka troska-tedy pokud nemáte hodnou babičku ).
       Poledne oběd děti po jídle spinkali a tak jsem si vždy v klidu sedla a koukala na televizi nebo do knížky pak další kojení a  odpolední vycházka  většinou jsem se vracela tak na tu 17 hodinu rovnou si připravila koupání a pak kojení a spát.
        Samozřejmě začátek nebyl vůbec jednoduchý,na papíře to vypadá líp,Kluci se budili každý dvě hodiny (ze začátku každý zvlášť,ale to jsem jim zrušila ,začala jsem je budit na jednou a pak si zvykli.Prvních pár dní neděláte nic jiného než kojíte,přebalujete a kojíte, potom už si zaběhnete určitý koloběh a vše se náhle usnadní tedy o trošku )
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Plán který jsem dodržovala druhý rok 
      Ráno jsem zásadně vstávala o půl hodiny dřív  než kluci (tedy pokud jsem po probdělé noci nebyla ráda že vůbec vstanu) tradiční sprcha,příprava snídaně  po snídani jsem využívala čas ke společným hrám,svačina,příprava oběda-děti si mezitím hrály v ohrádce, oběd,odpolední spánek -maminka se vrhla na úklid,svačina,hry,odpolední vycházka (pokud bylo hezky trávili jsme venku i ráno),večeře, večerní koupání,pohádka a spánek (omlouvám se že to píšu tak to jednoduše má to být jen návod já se do toho samozřejmě musela starat ještě o Kačenku tak mi v tom přibylo spousta dalších vsuvek ale pokud budete mít jen dvojčátka tak to jde líp)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Plán který jsem dodržovala třetí rok 
       Ráno  zásadně vstávám o chvilku dřív  než kluci,raní sprcha je stále perfektní-příprava snídaně,pokud nejsme marod chodíme do sluníčka(školka s maminkami ) nebo si doma hrajeme a učíme,svačina,hra v pokojíčku(příprava oběda-pokud je již hotov uklízím,aby jsme mohli jít po obědě ven)oběd,vycházka,venku si většinou pořídíme nějakou svačinu a vracíme se tak na 18 hodinu,koupání,večeře,pohádka a hop spinkat.
       Samozřejmě že pokud je ošklivý počasí musím vytvořit náhradní plán,většinou kombinuji televizi s hrou a kreslením
       Občas se stane že Vám do plánu něco skočí a pak najednou nemáte čas na to i ono moje rada je,nechte to na zítra ono to nikam neuteče-tedy pokud to není třeba jídlo
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Možná se některým rodičům bude zdát důsledné dodržování pravidelnosti trochu přehnané, dětem však důslednost prospívá. Jsou spokojené, pokud vědí, co následuje po jídle, procházce nebo koupání. A možnost předvídat, kdy bude vaše dítě hladové nebo ospalé, může být výhodná i pro vás. Pokud má denní program určitý systém, mámy (i tátové) si mohou najít chvíli času pro sebe. Pravidelnost vám pomůže při získání pocitu kontroly nad průběhem dne a nebudete podléhat stresu.

**********************************************************************************

Stálý režim však není vhodný pro každého. Závisí to na stylu výchovy a temperamentu dítěte. Některá miminka si ho vytvoří přirozeně. Každý den ve stejný čas spí i jí. Jiné děti se pravidelnosti brání a rodiče starších dětí někdy zjistí, že nepružný plán jim nevyhovuje.

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Pamatujte si, že stálý režim znamená pouze přibližné časové určení. Důležité však je, abyste se zařídili podle toho, co je pro vaši rodinu nejlepší.

Začít správně

Možná někteří rodiče chtějí začít s pravidelným režimem už u novorozence, a nedaří se jim to. Od prvních šesti týdnů do dvou měsíců totiž miminko potřebuje být kojené podle svých vlastních vnitřních hodin, tehdy, kdy to samo vyžaduje, protože jeho žaludek je ještě příliš malý. Ani spánek novorozeňat se ještě neřídí nějakými předvídatelnými vzory. Děti si jenom zkrátka schrupnou několikrát za den.

I když nemůžete tak malému dítěti vnutit pravidelnost, lze podniknout kroky, které vám to v budoucnu usnadní. Začněte s tím, že různé denní aktivity jako jídlo, hraní, odpočinek budete dělat ve stejném pořadí. A zatímco večerní spánek se může posunout na pozdější hodinu, nikdy není příliš brzy začít s uklidňujícím předspánkovým rituálem, který určitě znáte: příjemně teplá koupel, masáž, ukolébavka.

***********************************************************************************
Co můžete v tomto období očekávat?

>> 2-4 měsíce
Miminko spí dopoledne obvykle 1-2 hodiny, potom se vzbudí a spí ještě hodinu. Odpolední spánek je ještě nepředvídatelný.Položte ho spát při prvním náznaku únavy, pokud zívá, přestane broukat a má menší zájem o okolní dění. Když si mne oči, pravděpodobně jste čekala se spánkem příliš dlouho a dítě je unavené. Zkuste ho další den uložit o 15 minut dříve.
Začíná si užívat delší intervaly, kdy si může po jídle hrát. Sedněte si k němu na 15 - 20 minut a hrajte si s ním.
Pravděpodobně bude večer připravené na spánek mnohem dříve, od 17.30 do 20.30 hodin.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

>> 4-6 měsíců
Dopolední spánek už je pravidelný a pomalu začíná být předvídatelný i čas odpoledního usnutí. Většinou začíná mezi polednem a druhou hodinou. Některá miminka spí ještě i po třetí a páté hodině odpoledne. Pro dítě je to prospěšné, pokud nebude kvůli tomu vzhůru po osmé hodině večer.
Během tohoto období si dítě už pravděpodobně vytvoří určitý režim jídla. Jestli ho kojíte nebo krmíte z lahve, pokaždé pije, když se brzy ráno vzbudí, potom obvykle ještě dopoledne, brzy odpoledne, pozdě odpoledne a v podvečer. Až začnete dítěti podávat pevnou stravu, režim bude pravidelnější.
***********************************************************************************

>> 6-12 měsíců
Většina miminek v tomto období spí dvakrát denně vždy hodinu nebo hodinu a půl, mezi devátou dopoledne a 13. hodinou odpoledne. Pokud spí třikrát denně, pravděpodobně s tím přestane ve svých 9 měsících.
K vytvoření pravidelného režimu přispěje i čtení před spaním. Čtěte dítěti říkanky každý den. Zkuste si na to vyhradit deset minut ráno a večer před spaním.
ahoj mamky,ano Věrka si vždy mým plánům smála,ale pomáhají mi udržet si aspoň trochu nějaká pravidla a upřímně usnadňuje mi to život .S prvním dítětem jsem to měla snažší ,protože jsem měla naplánované kdy vařit kdy ho dát spát ,v kolik vyjít na procházku a to hlanvně kvůli manželovi ,abych stihla povinnosti a nezasáhlo to chvíle strávené s malým.ráno jsme vstávali v 6 a to ne že bych chtělaa tak malej chodil spát před 11 a já měla čas na vaření což mi vyhovovalo .vstával kolem 12,30 najedli jsme se a šli jsme ven až do večera pokud teda bylo počasí,a v 18 večeře a 19 spát.tak se to do tý jeho hlavičky ty moje rytuály dostali že usnul během chvilky a já měla čas na sebe na manžela a zbytek domácích prací.S dvojčaty to bylo jiné.Od malička mi bojkotují všechny mé plány takže člověk musel hodně povolit.Vstávali jsme v 6,30 a to už jsme museli a pro změnu děti by spali ,nasnídat a honem odvést bráchu do školy cesta cca 20 minut pěšky a na otočku zase zpátky po cestě nakoupit malej končil v 11,40 což znamenalo vypravit nás už v 11,takže jsem za 2 hodiny musela stihnout uvařit aspon trochu poklidit a věnovat se dvojčatům.Honem pro malýho a s ním zase domů,naobědvat a nemusím asi povídat že jsem byla hotová.Pokud mi děti neusnuli v kočárku po cestě chodili po obědě spát a já jsem psala se synem ukoly.Pak ven a byl večer všechno vykoupat nakrmit a uložit.Do 20 museli být všichni v posteli.2 roky to fungovalo až ted na vánoce mi to celé přehodnotily takže ted už nespíme po obědě ,ale pokud se moc unavý a usnou tak to znamená že do 23 hodin je nedostanu do postele.takže chápete že jsem musela mít naplánovanou každou minutu a jediné co mě fakt mrzí,že na dvojčata nikdy nebudu mít tolik času jako na toho staršího. Jaruška

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (8893 | 34%)
Ne (8583 | 33%)
KDYŽ DĚTI NEDĚLAJÍ NIC,
DĚLAJÍ NEPLECHU.
H.Fielding
Jsme rádi,že jste Nás přišli navštívit.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one